Як прив'язати домен

Як прив’язати домен

Щоб сайт відкривався по імені що вводиться в адресному рядку його потрібно прив’язати до хостингу (сервера). Зробити це нескладно. Якщо ви купуєте ім’я і хостинг або VPS/VDS в одного провайдера, все можна зробити в автоматичному режимі. Так це реалізовано в GMHOST. Але буває, що ім’я придбано не у вашого хостера. Розглянемо обидві ситуації.

Ситуація 1: хостинг куплений у одного провайдера, а домен – у іншого

Що необхідно зробити на стороні реєстратора домену

Після активації хостингу провайдер надсилає на вказаний при реєстрації e-mail дані про послугу. Так це виглядає у нас:

З листа будуть потрібні дані з розділу «Сервери імен» (дві адреси). Якщо лист не зберігся, дізнатися відомості можна в особистому кабінеті користувача послуг.

Алгоритм наступний:

  • Зайдіть в особистий кабінет реєстратора домену.
  • У ньому знайдіть пункт «Мої домени» і клацніть по необхідному. У різних постачальників послуг пункт може називатися по-своєму, але сенс один.
  • У розділі для управління доменним ім’ям знайдіть пункт (вкладку, посилання) «DNS-сервери» (також він може називатися «DNS-сервери і ресурсні записи»).
  • У вікні, знайдіть поля з NS-записами. Їх необхідно відредагувати. Редагуються 2 записи. У ці поля вводяться адреси (NS-записи), отримані у хостинг-провайдера.
  • Збережіть результат.

Навіщо потрібні NS-записи

При завантаженні веб-ресурсу на хостинг ви розміщуєте його файли на якомусь хостинг-сервері з тією чи іншою IP-адресою вигляду 123.123.123.123. NS-записи пов’язують адреси виду domain.name з цим цифровим «індексом». Тобто коли користувач вводить це ім’я в адресному терміні браузера або клацає по посиланню, система доменних імен DNS ніби говорить браузеру: «Web-ресурс з цим ім’ям знаходиться по такій-то IP-адресі».

Прив’язка до віртуального хостингу

Зайдіть в панель управління хостингом (розглянемо процес на прикладі ISPmanager)

Перейдіть в розділ Головне -> Доменні імена. Натисніть кнопку «Створити».

У вікні в відповідне поле введіть куплене ім’я. Переконайтеся, що в пункті «Сервери імен» вказані правильні відомості про NS-записах, які ви вказали в особистому кабінеті у реєстратора domain name. Збережіть зміни.

Перейдіть в розділ WWW -> WWW-домени. Натисніть кнопку «Створити». У вікні в полі ім’я досить ввести куплене domain name. Все інше система згенерує сама.

Щоб переконатися, що ви все зробили правильно, перейдіть в розділ Головне> Менеджер файлів. У ньому повинна з’явитися папка з відповідною назвою. Всередині папки – стартова (шаблонна) сторінка провайдера. Введіть в адресний рядок адресу вашого сайту і ця сторінка відкриється.

Ця тека – директорія вашого ресурсу, куди додаються всі його файли (на забудьте видалити шаблонну сторінку від провайдера).

На зміну NS-записів потрібен час. Оновлення може займати до 48 годин. Тому, якщо ви зробили прив’язку, завантажили файли на хостинг, а він не відкривається, не панікуйте. Можливо, відомості в системі доменних імен ще не оновилися.

Прикріплення домену до сервера VPS/VDS

Робиться за аналогією з прив’язкою до віртуального сервера. Але є свої нюанси.

Перед прив’язкою налаштуйте веб-сервер на вашому ВПС/ВДС або використовуйте готовий образ з передвстановленим веб-сервером. Завантажте на нього файли вашого сайту і переконайтеся, що він відкривається по IP-адресі. Айпі можна взяти з листа, який приходить на e-mail після активації послуги, або в панелі управління. Завантаження файлів – це окрема історія, в залежності від того, яка панель управління встановлена на VPS, і чи встановлена взагалі.

Для прив’язки:

  • Увійдіть в особистий кабінет на сайті реєстратора.
  • Перейдіть розділ «Мої домени» і клікніть на ім’я, яке прикріплюється до сервера.
  • Зайдіть в розділ управління ім’ям. Перейдіть по посиланню «DNS-сервери та ресурсні записи» (або «Управління зоною», в залежності від реєстратора).
  • У вікні змініть IP-адресу для А-записів піддоменів @ і WWW, вказавши айпі, до якого потрібно прикріпити domain name. Якщо таких записів немає – додайте їх.
  • Збережіть зміни.

Як і у випадку з прив’язкою доменного імені до хостингу, на зміну NS-записів потрібен час до 48 годин. Якщо сайт, не відкривається, почекайте.

Ситуація 2: хостинг і домен куплені в одного провайдера

Якщо ви будете реєструвати доменне ім’я та хостинг через нашу компанію, ми можемо безкоштовно надати вам послугу DNS-хостингу. На етапі замовлення реєстрації domain name вам потрібно клікнути по пункту “Використовувати сервери імен від GMhost”.

Після цього в панелі управління хостингом автоматично створюється Master-зона купленого domain name.

Якщо цього не відбулося (у деяких реєстраторів таке трапляється), просто створіть всі записи вручну в розділах Головне -> Доменні імена та WWW -> WWW-домени, як це описано вище.

Як бачите, прикріпити ім’я до веб-ресурсу нескладно. І це не вимагає багато часу. Хіба що доведеться почекати зміни NS-записів. Але практика показує, що в більшості випадків сайт стає доступним через кілька хвилин.

Як прив’язати домен
Назад

Залишились питання або хочете протестувати наші послуги?

Просто зв’яжіться із нашим менеджером

Зв’язатися з менеджером
Введіть ім'я домену у форму вище
Доменне ім'я може містити тільки букви чисел і дефіс!
Поле E-mail не може бути порожнім
Будь ласка, введіть коректну електронну адресу
Така E-mail адреса вже зареєстрована в нашій системі, оберіть, будь ласка, іншу
Поле пароль не може бути порожнім. Оберіть, будь ласка, складний пароль
Пароль занадто простий. Оберіть, будь ласка, більш складний пароль
Пароль занадто простий. Оберіть, будь ласка, більш складний пароль
Будь ласка, прочитайте та погодьтеся з Угодою користувача.
Будь ласка, прочитайте та погодьтеся з Політикою конфіденціальності.
Невірний пароль
Поле E-mail не може бути порожнім
Вказаний E-mail не знайдено в нашій базі